Akademia Zdrowego Żywienia

„Obecnie pokolenie dzieci może być
pierwszym od długiego czasu,
w przypadku którego przeciętna długość
życia będzie krótsza niż ich rodziców„

                        Dyrektor Generalny WHO Margaret Chan

 

Raport UNICEF „Warunki i jakość życia dzieci w krajach rozwiniętych” opublikowany w kwietniu 2013 roku wykazał, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Możemy wspólnie zatrzymać tę tendencję przez kształtowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Naszym zdaniem zdecydowanie warto podjąć tę próbę!

Akademia Zdrowego Żywienia to nasz autorski program, który ma na celu poszerzanie świadomości społecznej w zakresie zdrowego odżywiania oraz zapobiegania nadwadze i otyłości.

Przedszkole i szkoła to miejsca, gdzie dziecko spędza większą część swojego aktywnego dnia. Między innymi tu kształtują się dziecięce smaki i nawyki żywieniowe. Jako firma żywieniowa czujemy się za to odpowiedzialni i chcemy dbać o prawidłową edukację zdrowotną naszych klientów.

Program Akademii powstał z potrzeby dzielenia się z dziećmi i ich rodzicami wiedzą o zdrowym i wartościowym jedzeniu. W ciekawy i interesujący sposób staramy się pokazać jak metodą małych kroków można oswoić się z nowymi smakami i zapachami.

Przeciwdziałajmy rosnącemu problemowi nadwagi, otyłości oraz szybkiemu rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Ogromne znaczenie ma to, co jemy stąd zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w konkursach, wykładach, warsztatach prowadzonych w szkołach i przedszkolach z zakresu zdrowego odżywiania.

Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć bardzo dużo dobrego.

 

W RAMACH AKADEMII RODZICOM PROPONUJEMY:

·         dostęp do jadłospisów on-line,

·         stały kontakt z dietetykiem,

·         możliwość udziału w warsztatach i szkoleniach edukacyjono-kulinarnych,

·         wykłady edukacyjne,

·         ciekawe artykuły i ciekawostki,

·         pyszne, zdrowe i smaczne przepisy dla dzieci i młodzieży,

·         konkursy z nagrodami.

Porady dietetyka

Strefa rodzica

W STREFIE RODZICA znajdziecie Państwo dostęp do aktualnych jadłospisów dla Państwa dziecka oraz tabeli wartości odżywczych. Jest tam również dostęp do ankiety satysfakcji, w której możecie Państwo ocenić prowadzone przez nas działania. Strefa to także konkursy kulinarne dla dzieci i całej rodziny oraz formularz kontaktowy z naszym dietetyki.

Sposób logowania dla rodziców żywionych przez nas placówek:

Prosimy poniżej wybrać nazwę użytkownika zgodną z nazwą przedszkola lub szkoły, wpisać hasło, a następnie kliknąć „zaloguj się”. Hasło dostępne jest na każdym naszym jadłospisie, wydrukowanym w szkole lub przedszkolu oraz u Dyrekcji placówki.

Newsletter

Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Za jego pośrednictwem wysyłamy raz w miesiącu ciekawostki żywieniowe, które są interesujące dla rodziców zainteresowanych zdrowiem swoich dzieci. Dodatkowo podajemy też pomysły na ciekawe i zdrowe dania, które warto przygotować dla naszych milusińskich - lub jeszcze lepiej - przygotować je wspólnie z dziećmi.